صفحه اصلی / لوازم خانگی / چند پیشنهاد استادانه برای خرید مبل راحتی
چند پیشنهاد استادانه برای خرید مبل راحتی-درست مصرف کنیم - آموزش همگانی - آگاهی مصرف

چند پیشنهاد استادانه برای خرید مبل راحتی

Originally posted 2016-02-27 08:42:24.

انتخاب مبل و راحتی برای خرید، همانند دیگر انتخاب ها بسیار مشکل است زیرا هر وسیله خانگی ویژگی هایی دارد که ما اکثراً از آن ها بی اطلاع هستیم . هر چند که فروشندگان اطلاعات لازم را در اختیار ما می گذارند اما دانستن برخی مطالب در مورد آن ها، انتخاب را برای ما آسان تر می کند .لذا؛ اگر می‌خواهید یک کاناپه راحتی راحت داشته باشید، ‌این پیشنهادها را از دست ندهید.
دکوراتورهای برجسته‌ای ایده‌هایشان را برای این که یک راحتی چقدر باید راحت باشد، چه رنگی باشد، چند جای نشستن داشته باشد و… با هم به اشتراک گذاشته‌اند…

درازا
بیشتر مشتری‌ها می‌خواهند که مبل راحتی برای یک چرت کوتاه به اندازه کافی دراز باشد، بنابراین من برای آن ها یک مبل ۲ متر و ۳۰ سانتی‌متر یا حتی بزرگ‌تر می‌سازم، البته اگر اندازه اتاق اجازه بدهد.

ابعاد
یک مبل راحتی کامل، ‌یک متر عمق، یک و نیم ‌متر درازا، حدود ۹۰ سانتی‌متر ارتفاع کلی دارد و ارتفاع جای نشستن آن با زمین هم نیم‌ متر است. من برای مبل راحتی‌های مدرن، یک زیردستی مربع دوست دارم در مدل‌های کلاسیک، زیر دستی مدور خوب است.

ترکیب رنگ
برای این که همه چیز منظم به نظر برسد، من مبل راحتی را هماهنگ با رنگی که دیوارها و پرده دارند، طراحی می‌کنم .

اول امتحان کن
قبل از این که مبل راحتی را بخرید، یک تکه کاغد بزرگ بردارید، ‌اندازه‌های راحتی را در اتاقی که می‌خواهید آن را بگذارید، شبیه‌سازی کنید و ببینید که چطور می‌شود.

روکش
همیشه از روکش‌های تیره استفاده کنید تا وقتی که کفش به آن می‌خورد، رد آن را نشان ندهد.

کوسن
من هرگز از دو کوسن استفاده نمی‌کنم، برای این که آن وقت ۳ نفر روی یک مبل راحتی نمی‌نشینند. اگر راحتی به اندازه کافی دراز باشد، از ۳ کوسن استفاده می‌کنم ولی اگر مبل کوچک‌تر باشد‌، از یک کوسن استفاده می‌کنم .

نسبت ارتفاع سقف
اگر سقف خانه کوتاه است، باید مبلی انتخاب کنید که ارتفاع پشتی آن کم باشد تا این طور نشان بدهد که سقف بلند‌تر از چیزی است که هست. در یک خانه با سقف بلند، باید یک مبل با پشتی بلند داشته باشید تا حضوری سنگین در خانه داشته باشد.

الگوی رنگ
من هرگز سعی نمی‌کنم رنگ بدنه مبلم را با رنگ محیط هماهنگ کنم. در این صورت، تغییر مداوم رنگ محیط یا مبلمان کار سختی است اما اگر کوسن‌ها را با رنگ محیط هماهنگ کنیم، می‌توانیم هر وقت که خواستیم، ترکیب رنگ را تغییر دهیم.

راحتی سالم
پدر من که یک مهندس بود به من یاد داده است برای این که مطمئن شوی یک مبل خوب و سالم ساخته شده است، از سمت چپ یا راست، مبل را حدود ۱۰ یا ۱۵ سانتی‌متر بالا ببرم، اگر آن سمت دیگر هم بالا آمد، یعنی این که بدنه کاملا سالم است.

راحتی در آپارتمان
کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند هرگز نباید این نکته کلیدی را فراموش کنند درازای مبل شما هرگز نباید از ارتفاع آسانسور بیشتر باشد. یک بار اندازه بگیرید و دوباره اندازه بگیرد و اصلا شک نکنید که بار سوم هم اندازه بگیرید.

این مطالب را نیز ببینید!

دانستنی هایی در مورد ماشین ظرفشویی-درست مصرف کنیم - آموزش همگانی - آگاهی مصرف

دانستنی هایی در مورد ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی، یک دستگاه خودکار است که ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.