صفحه اصلی / تبلیغات و بازاریابی / ۵ روش برای مؤثر نمودن محتوای تبلیغات
5 روش برای مؤثر نمودن محتوای تبلیغات- پایگاه اینترنتی دانستنی در ایران

۵ روش برای مؤثر نمودن محتوای تبلیغات

این روزها، کمتر صفحه ای را در نت مشاهده می کنیم که دست کم یک لوگوی تبلیغاتی را در خود جای نداده باشد و این مسئله اهمیت تبلیغاتی را که برای همه اثبات شده است، می رساند. اما حالا سؤال اینجاست که آیا از دیدن تبلیغات مشابه و کسل کننده موجود در صفحات وب خسته نشده اید؟! متأسفانه در این زمینه هنوز هم نسبت به سایر مسائل، ضعف بیشتری در نوع و شیوه ی تبلیغات وجود دارد. پس پیشنهاد می شود برای مؤثرتر نمودن محتوای تبلیغات در وبلاگ ها و وب سایت ها، نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

یک: باید به این مورد توجه کنید که نوشتن اسم وبلاگ (یا وب سایت) و نهایتاً درج یک عکس در زمینه تبلیغ، اصلاً راه خوبی برای جذب بازدید کننده نیست! به جای این کار محتوای تبلیغ را طوری ایجاد کنید تا بیننده، دلیلی برای کلیک روی آن را داشته باشد. به او بگویید که بعد از کلیک روی تبلیغ شما، چه چیزی را قرار است ببیند و یا بیاموزد. نگران هم نباشید، مجبور نیستید همه این ها را در یک کادر کوچک جا بدهید، از تبلیغات فلش و یا تصاویر متحرک (gif) هم می توان استفاده کرد!

دو: برای انتخاب رنگ تبلیغ خود چه کار می کنید؟ اولین راه این است که چند تبلیغ مختلف را می بینید و رایج ترین رنگ مورد استفاده را برای آن انتخاب می کنید. اما نه، این راه خوبی نیست! به تبلیغات دیگری که در سایت تبلیغ دهنده شما وجود دارد توجه کنید و سعی کنید رنگی را متفاوت از آن ها انتخاب کنید تا تبلیغتان نمای بیشتری داشته باشد. اگر تبلیغات دیگر از شکل های معمول با گوشه های ساده استفاده می کنند شما سعی کنید که گوشه های تبلیغ خود را گرد طراحی کنید و یا شکل آن را تغییر دهید.

سه: به این نکته توجه داشته باشید که محتوای تبلیغتان را از نوشته پر نکنید و در عوض آن را ساده ایجاد کنید. یک پیام مختصر و مفید که باعث جذب بیننده بشود کافی است! یادتان باشد شما زمان زیادی برای مکث کاربر روی تبلیغ تان را ندارید!

چهار: بیننده تبلیغ خود را خسته نکنید و در عوض سعی کنید تا او کنجکاو شود! غافلگیرش کنید! می توانید از شیوه هایی استفاده کنید که در تبلیغات دیگر وجود ندارد. مثلاً تبلیغ متنی که دارای محتوای ناب است، می تواند کلیک های زیادی را به سوی خود جذب کند، هرچند که از هیچ جلوه بصری استفاده نکرده باشد.

پنج: مورد پنجم درباره تبلیغات چشمک زن است! حتماً تا به حال یکی از آن ها را دیده اید. تبلیغاتی که با توجه به متحرک بودن آن، از مراحل زیادی برای انتشار پیام خود استفاده می کنند. اگر به مورد چهارم توجه لازم را کرده باشید، نیاز چندانی نیست که از زرق و برق زیادی استفاده کنید.

این مطالب را نیز ببینید!

با کادر های استاندارد آگهی آشنا شویم - پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

با کادر های استاندارد آگهی آشنا شویم

پس از انتخاب روزنامه مورد نظر، انتخاب کادر های استاندارد آگهی و صفحه مناسب حائز اهمیت می باشد. مثلاً کادر مناسب آگهی های استخدام و مزایده و مناقصه با توجه به متن مورد نیاز شما تعیین می شود ولی در مورد آگهی های تجاری معرفی و فروش محصول، کادر مناسب باید در اندازه 4/1 یا 2/1 صفحه روزنامه باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.