صفحه اصلی / اجتماعی / دانستنی سلامت/ دارویی که بیماران کرونایی را نجات می دهد

دانستنی سلامت/ دارویی که بیماران کرونایی را نجات می دهد

به گزارش دانستنی آنلاین، بر اساس مطالعه‌ای که در ۸ ژوئیه در The Lancet Respiratory Medicine منتشر شد، درمان آنتی‌بادی مونوکلونال که توسط بیماران بستری با کووید-۱۹ در بیمارستان انجام شد، زمان بهبودی را بهبود نداد، اما مرگ‌ها را کاهش داد.

درمان با tixagevimab/cilgavimab که دو داروی ضدویروس کووید هستند، به سرعت در پاسخ به بیماری همه گیر توسعه یافته و به کار گرفته شد.

داده‌ها به عنوان بخشی از یک کارآزمایی بالینی بین‌المللی تحت حمایت موسسه سلامت آمریکا (NIH) از جمله سایتی در دوک که حدود ۱۰ درصد از شرکت‌کنندگان در مطالعه را ثبت‌نام کرده بود، تجزیه و تحلیل شد.

دارویی که بیماران کرونایی را نجان می دهد

توماس هالند نویسنده ارشد، متخصص بیماری‌های عفونی و دانشیار پزشکی در دوک گفت: در همان روز‌های اولیه کووید، تقریباً ۲۵ درصد از بیماران بستری شده در بیمارستان به دلیل بیماری جان خود را از دست دادند و یافتن دارویی که سودمند باشد، بسیار ضروری بود. اکنون، با درمان‌های بهتر، علاوه بر مصونیت بهتر جمعیت در برابر واکسیناسیون و عفونت‌های قبلی، این تعداد کاهش یافته است. ما هنوز در مسیر پیشرفت هستیم و آزمایش‌هایی مانند این موارد، به ما کمک می‌کند تا درمان‌های دیگری را که ممکن است به نفع بیمارانمان باشد، نشان دهیم.

داده‌های مربوط به روش موفقیت‌آمیز دیگر، استفاده از تعدیل‌کننده ایمنی باریستینیب در ترکیب با رمدسیویر ضد ویروسی، نیز اخیراً در The Lancet Respiratory Medicine گزارش شده است.

دارویی که بیماران کرونایی را نجان می دهد

نویسنده اصلی این مقاله کامرون ولف، دکتر متخصص بیماری‌های عفونی و دانشیار پزشکی در دوک است./باشگاه خبرنگاران جوان

این مطالب را نیز ببینید!

«پسماند صفر» چیست؟ – پایگاه خبری دانستنی آنلاین

«پسماند صفر» به نوعی از سبک زندگی گفته می‌شود که در آن فرد تصمیم می‌گیرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.