صفحه اصلی / اجتماعی / برگزاری پنجمین اجلاس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

برگزاری پنجمین اجلاس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

پنجمین اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی در تاریخ ۲۹ شهریورماه سال جاری برگزار می گردد.

برگزاری پنجمین اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

به گزارش دانستنی نیوز ، با توجه به برگزاری با شکوه چهار دوره جایزه ملی مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی بنگاه های اقتصادی کشور با مشارکت و همکاری معاونت آموزش و پژوهش وزارت صمت ، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه های اجرایی کشور، دبیرخانه دائمی در نظر دارد پنجمین اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی را با رویکرد اعطای جایزه ملی هاتف و با هدف همبستگی اقتصادی ، توسعه فرهنگی و استفاده از دیپلماسی مهارتی به تاریخ ۲۹ شهریورماه سال جاری در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۹:۳۰ با سرفصل های مسئولیت پذیری برگزار نماید.

برگزاری پنجمین اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

اهداف و محورهای همایش مذکور شامل :

۱ – مسئولیت قانونی و حقوقی : یک بنگاه اقتصادی در عین تمرکز بر سودآوری ، ملزم به رعایت قوانین و مقررات وضع شده است. توجه به مسائل زیست محیطی ، ایمنی و فرهنگی ، سلامت جامعه ، تامین بهداشت کارکنان و مصرف کنندگان و ارائه خدمات از جمله مواردی که مطرح است.
 ۲-مسئولیت انسانی : مشارکت داوطلبانه بشر دوستانه در طیف گسترده ای از فعالیت های عام المنفعه به منظور التیام بخشیدن به گوشه ای از آلام جامعه و ایفای نقش موثری در حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی.
۳- مسئولیت اخلاقی : هر سازمانی برای رسیدن به تعالی در مسیر اهداف الزام است استانداردها و معیارهایی چون ادب ، انصاف ، احترام متقابل و غیره را نهادیه سازد.
۴- مسئولیت اقتصادی : برای یک بنگاه اقتصادی کسب سود و ارزش افزوده حاصل از تولید و خدمات اصلی ترین هدف محسوب می شود و پاسخگویی هرچه بهتر مدیران می تواند نقش مهمی در ارتقاء کیفی سازمان ، جلب مشارکت حداکثری و رشد سود داشته باشد.

برگزاری پنجمین اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

شایان ذکر است این مراسم با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و لشگری، چهره های سرشناس علمی و دانشگاهی، کارآفرینان ، نخبگان صنعت و اقتصاد کشور و با حضور اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=128900

این مطالب را نیز ببینید!

دانستنی زمان شناسی / دانستنی های جالب از ۲۴ ساعت زمان و طول عمرمان + اینفوگرافی

  به گزراش دانستنی نیوز تعداد محدودی ساعت در یک شبانه روز وجود دارد ۲۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.