صفحه اصلی / آموزش عالی / صدیقی : صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها هنوز تاثیر خود را بر افزایش ظرفیت خوابگاهی نگذاشته

صدیقی : صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها هنوز تاثیر خود را بر افزایش ظرفیت خوابگاهی نگذاشته

دانستنی آنلاین:رئیس سازمان امور دانشجویان ضمن بیان این مطلب به میزان آمادگی دانشگاه‌ها برای اسکان دانشجویان خوابگاهی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید قرار داریم اغلب خوابگاه‌های بازسازی شده‌ آماده اسکان دانشجویان خوابگاهی هستند و برخی دیگر از این خوابگاه‌ها نیز تا اول مهر و تعدادی دیگر نیز تا حدود دو هفته پس از بازگشایی دانشگاه‌ها، دانشجویان را اسکان خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬دکتر مجتبی صدیقی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به میزان آمادگی دانشگاه‌ها برای اسکان دانشجویان خوابگاهی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید قرار داریم اغلب خوابگاه‌های بازسازی شده‌ آماده اسکان دانشجویان خوابگاهی هستند و برخی دیگر از این خوابگاه‌ها نیز تا اول مهر و تعدادی دیگر نیز تا حدود دو هفته پس از بازگشایی دانشگاه‌ها، دانشجویان را اسکان خواهند داد.

وی در ادامه از افتتاح چهار خوابگاه ملکی جدید در سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها با مشکلات اعتباری مواجه هستند در نتیجه برنامه این مراکز در حوزه خوابگاهی با تاخیر تحقق یافت. در نتیجه چند خوابگاه دیگر در مهر ماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: تعداد کمی از دانشگاه‌های کشور از ۲۳ شهریور ثبت نام دانشجویان خوابگاهی را آغاز کردند و اکثر دانشجویان نیز از شنبه آینده برای دریافت خوابگاه ثبت نام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: هنوز صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها چندان اثر خود را بر افزایش ظرفیت خوابگاهی نشان نداده است بنابراین ما در بخش دولتی هیچ خوابگاه اضافی نداریم فقط در مراکزی که با کمبود ظرفیت مواجه بودند با کاهش تراکم دانشجویان، به ظرفیت متعادل رسیدند.

معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در اسکان خوابگاه‌ها اولویت را به متقاضیان دختر قرار می‌دهند، افزود: اما اینکه بگوییم ما به طور ۱۰۰ درصد نیاز خوابگاهی در بخش دختران نداریم صحیح نیست. البته خوابگاه‌هایی که در حال حاضر در دست ساخت است اگر به مرحله بهره برداری برسند مشکل اسکان دانشجویان دختر رفع خواهد شد.

این مطالب را نیز ببینید!

از نقش‌آفرینی در سازمان‌های منطقه‌ای غفلت نکنید

به گزارش دانستنی نیوز، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در اختتامیه گردهمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.