صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / همکاری سامسونگ با گوگل و برنامه‎نویسان اندروید برای توسعه تجربه کاربری گلکسی فولد

همکاری سامسونگ با گوگل و برنامه‎نویسان اندروید برای توسعه تجربه کاربری گلکسی فولد

Originally posted 2019-09-18 15:44:00.

دانستنی آنلاین:شرکت سامسونگ با ارائه گلکسی فولد، نسلی جدید از گوشیهای هوشمند را ایجاد کرد. عرضه این گوشی آغاز عصری جدید در فناوری موبایلی است و به همین دلیل این شرکت با شرکای خود و جامعه برنامهنویسان اندروید همکاری میکند تا تجربه کاربری جدید و کاملی را برای دستگاه‌های تاشو ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬تلاش برای طراحی این تجربه نرم افزاری روی گلکسی فولد در سطح چارچوب از آوریل سال ۲۰۱۸ آغاز شد. در این مسیر، سامسونگ یک UX کاملا جدید تولید کرده و در همکاری با شرکت گوگل تلاش کرد پشتیبانی کامل سیستم عامل اندروید از آن را فراهم کند.

ایاس چانگ، رییس بخش نرمافزار و هوش مصنوعی سامسونگ موبایل میگوید «ما صرفا نسل جدید یک وسیله سختافزاری را عرضه نکردهایم بلکه در حال همکاری با شرکای اصلی خودمان هستیم تا با طراحی و عرضه یک تجربه موبایلی جدید، اکوسیستمی را ایجاد کنیم که امکان دسترسی کاربر به بهترین اپلیکیشن‌ها و خدمات را فراهم کند. با تلفیق UX فراگیر و یک رابط کاربری جدید، میتوانیم تجربه‌ای روان را به شکل نوآوری نرم‏افزاری در اختیار کاربر قرار دهیم».

از زمان معرفی نمایشگر Infinity Flex در کنفرانس SDC 2018، سامسونگ و گوگل آزمایشگاه‌هایی را در سراسر جهان، از سئول تا مانتن ویو و پکن، ایجاد کردند تا بتوانند با شرکای خود و برنامه‌نویسان همکاری کرده و آنها را ترغیب کنند تا اپلیکیشن‌ها و خدماتشان را به شکلی بهینه برای گلکسی فولد و اکوسیستم اندروید آزمایش و عرضه کنند. در کنار این تلاش، سامسونگ تغییراتی را هم در اندروید ۱۰ خود داد تا امکان تغییر اندازه صفحه، از سرگیری اجرای همزمان چند برنامه را بهتر کرده و با بروزرسانی امولاتور اندروید، از حرکت روی چند نمایشگر به شکلی بهتر پشتیبانی کند، این کارامکان بهینهسازی برای ورود به عصر آینده با دستگاههای تاشو را فراهم کرد. در حال حاضر مجموعهای از اپلیکیشنهای آشنا و محبوب در میان کاربران اندروید به شکلی بروزرسانی شده تا تجربهای فراگیر و تاشو را روی گلکسی فولد سامسونگ در اختیار کاربر قرار دهد.

سگر کامدار، مدیر محصول اندروید در شرکت گوگل میگوید «ما در کنار شرکایمان در حوزه اکوسیستم مانند سامسونگ، فرصت پیدا کردیم تا یک تجربه‌ کاربری کاملا جدید را عرضه کنیم که میتواند نوع استفاده ما از گوشی همراه را متحول کند. ما از همکاری نزدیک با تیم سامسونگ و جامعه برنامهنویسان اندروید برای تضمین بهترین تجربه کاربری از اپلیکیشن‌ها و خدمات محبوب روی گلکسی فولد، لذت بردیم»

صدها اپلیکیشن برای گلکسی فود بهینهسازی شده که شامل خدمات شرکای اصلی مانند آمازون پرایم ویدیو، App in the Air، فیسبوک، iHeartMedia، مایکروسافت، اسپاتیفای، توییتر، VSCO و غیره میشود.

بی‏ای وینستون، مدیر فناوری شرکت آمازون میگوید« ما از همکاری با سامسونگ برای ایجاد امکان دسترسی کاربران پرایم ویدیو به برنامههای موردعلاقه‌شان روی گلکسی فولد بسیار خوشحالیم. عرضه پرایم ویدیو روی گلکسی فولد روشی نوین برای تجربه سریال‌های آمازون را در اختیار کاربران قرار خواهد داد».

بایرام آناکوف، مدیرعامل شرکت App in the Air میگوید «شرکت ما روند مسافرت را ساده و کارآمد میکند. مشارکت ما با گلکسی فولد سامسونگ هم نشان دهنده تعهد ما به توسعه فناوری از طریق دستگاههای نوآور و عرضه خدمات به جامعه نوآوران، انسان‌های خلاق و کارآفرینهایی است که در میان مخاطبان ما قرار دارند. همکاری ما با سامسونگ به ایجاد یک اکوسیستم فراگیرتر از خدمات برای کاربرانمان کمک میکند. ما از این مشارکت با برندی در این سطح از اعتبار بسیار خوشحالیم».

مارک شدروف، معاون توسعه تجارت فیسبوک میگوید «خیلی خوشحالیم که مشارکت خودمان را با سامسونگ و از طریق حمایت از تلاش آنها برای ایجاد یک تجربه کاربری نوآورانه، توسعه می‏دهیم. گلکسی فولد جدید سامسونگ پتانسیل آغاز عصری جدید در حوزه طراحی را دارد، وی افزود دیدن موقعیت‌های جدیدی که دستگاههای تاشو برای کاربران فراهم می‌سازند بسیار هیجانانگیز خواهد بود».

با قابلیتهای جدیدی مانند App Continuity و Multi-Active روی گلکسی فولد سامسونگ، شما می‏توانید به شکلی بیسابقه کارهایی مانند مرور اینترنت، تماشای محتوا، ارتباط با دیگران و انجام همزمان چند کار را تجربه کنید. با استفاده از گلکسی فولد میتوانید براحتی بین نمایشگر جلویی دستگاه و نمایشگر اصلی جابجا شده و چند اپلیکیشن را بصورت همزمان روی نمایشگر اصلی ۷٫۳ اینچی اجرا کنید. به این ترتیب روش کار و بازی در حال حرکت برای شما متحول خواهد شد.

این اپلیکیشنها و خدمات برتر در کنار بسیاری موارد دیگر اکنون در اکوسیستم اندروید برای گلکسی فولد، در فروشگاههای گوگل پلی استور و گلکسی استور عرضه شدهاند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به news.samsung.com/galaxy،  www.samsungmobilepress.com، یا  www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-fold مراجعه کنید.

این مطالب را نیز ببینید!

سه محصول جدید فیس بوک

Originally posted 2019-09-20 00:45:57. دانستنی آنلاین: فیس‌بوک شب گذشته از دستگاه‌های جدید خود موسوم به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.